Met Noordje naar De Koninklijke Schilderprijs in Het Paleis op de Dam

28 okt 2024

Schilders van de toekomst

Elk jaar kunnen jonge schilders hun werk insturen voor de Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst. De winnaars van de prijs en een selectie van de meest bijzondere werken worden tentoongesteld in Het Paleis op de Dam. Dit zijn de schilders van de toekomst en daar moeten wij natuurlijk met Noordjes museumkids naartoe. De nieuwsgierige vragen beginnen al voor wij het paleis zijn binnengestapt wanneer iemand de gekke klok van de Nieuwe Kerk ontdekt. Gelukkig weet onze vrijwilliger Ellen te vertellen dat het een zonneklok is.

Binnen in het paleis kijken wij ook onze ogen uit, maar in eerste instantie moeten we concentreren op de schilderijen. Het eerste werk dat wij gaan bespreken is van een van de winnaars. Er is veel te zien in het schilderij, tijgers, mensen, kroonluchters, een aquarium en wij blijven maar dingen ontdekken!!

Dromen over wonen in het paleis

We kijken verder naar de andere schilders en zien veel verschillende stijlen en manieren van werken; van realistische portretten tot collageachtige schilderijen en sfeervolle kleuren. Tussendoor is er ook even tijd om een van de prachtige kamers van het paleis te bezoeken. Het ene kind droomt ervan om in zo’n paleis te wonen, terwijl het andere vindt dat er veel te veel tierelantijnen zijn.

 

Clipborden

Als wij op stap zijn met Noordje nemen wij altijd clipborden mee om ter plekke te tekenen. Het is een fijne manier om even in rust de kunstwerken en de plek tot ons toe te nemen. Vandaag is de opdracht om een abstracte tekening te maken, geïnspireerd door de kleuren en het werk van Eline Boerma. Moussa tekent vakken die hij een voor een inkleurt terwijl anderen lekker de kleuren door elkaar tekenen.

Stemmen op een schilderij

Een leuk onderdeel van deze tentoonstelling is dat je een stem mag geven voor de publieksprijs. De kinderen vinden verschillende werken leuk maar uiteindelijk komen wij uit bij een favoriet, namelijk het vogelschilderij van Ralf Kokke.

Op de Dam

Dan hebben wij nog een paar werken te bespreken zoals dit kleurrijke werk van Ralf Kokke. We kijken met zijn allen hoeveel vogels wij in het werk herkennen, Raf weet er heel veel te noemen. Als laatste staan wij nog even stil bij het werk van Safae Gounane, die een feestje op het doek heeft geschilderd. Later moeten de kinderen zelf een schilderij maken van een feest dus wij gaan alvast bedenken wie wij willen uitnodigen voor een feestje, wat wij willen eten en drinken en of er gedanst gaat worden.

 

Feestelijke schilderijen met boomboxen

Buiten op de Dam nemen wij even een pauze met een hapje en een drankje en kijken naar de drukte op de Dam; oude trams, demonstranten, levende beelden en heel veel mensen. Wij gaan terug naar Noordje en na de lunch gaan wij onze eigen schilderijen maken.

Er wordt hard gewerkt en het worden feestelijke schilderijen met boomboxen, veel vrienden en families, huisdieren, slingers en prachtige kleuren.

Bedankt aan alle kinderen en vrijwilligers die er een leuke dag van hebben gemaakt!

 

Verslag: Nanna Lahn

3 Reacties

  1. Ellen

    Wat een leuk verslag bij de mooie foto’s!
    Het was een hele gezellige dag en de kinderen waren creatief en lief!

  2. Kim

    Wat leuk om te lezen. Raf geniet elke keer zo erg! Dankjewel voor je inzet en liefde!

    • Miek Blansjaar

      En wij genieten met en door de kinderen net zo hard!!

      Groetjs Miek

Pin It on Pinterest

Share This